Tajemství šťastného života hledejte na Kašperku

Kašperské Hory - Hrad Kašperk zahájil jako jedna z mála památek zimní oživené prohlídky. Ty potrvají až do ledna a jsou tematicky provázány hledáním tajemství v hradních zdech. Průvodci jsou dva šašci, se kterými návštěvníci objevují tajemství ukryté v hradních zdech. A nejen to.

Prohlédnout si hrad podobně jako v létě se v Kašperských Horách stalo už tradicí. I letos přišly na první zimní prohlídky Kašperku desítky lidí. „Tyto akce děláme pravidelně. Letošní zimu se jedná už o 13. akci, chodí zhruba od 1 000 do 3 000 platících,“ uvedl kastelán Zdeněk Svoboda.

Letos se návštěvníků ujala dvojice šašků Jürgen Spiegel Niegel a Francois Kujon. Ti na první pohled působili velice svérázně a do svého vystoupení zapojili kromě lidí i kohouta Jirku. Hlavní úkol dvorních šašků Karla IV. ale rozhodně nebyl jednoduchý. „Provést návštěvníky hradem, představit jim mnohá tajemství, která hrad skýtá, a také objevit to největší tajemství, a to je spokojený život,“ popsal náplň práce Jürgen Spiegel Niegel. 

Zimní program na hradě Kašperk:

28. 12. 2012 - 1. 1. 2013
otevření hradu v 10:00 - zavření hradu v 16:30

OBJEVENÍ TAJEMSTVÍ…

Vydejte se na veselé putování hradem se dvěma nejlepšími šašky Karla IV. a objevte tajemství ukryté v hradních zdech. Oživená prohlídka hradu zaujme malé i velké diváky.


Každý návštěvník si tajemství představoval jinak. Někdo se snažil hledat poklad přímo v hradních stěnách, jiní čekali až na samotný závěr programu. Ten završilo stínové divadlo v purkrabství.