80metrový věžák poblíž lázeňské čtvrti? Tepličtí se bouří

Teplice - Lidé v Teplicích se bouří proti stavbě 22patrového věžáku. Podle kritiků se tak vysoký dům do blízkosti lázeňské čtvrti nehodí. Autoři projektu a investor ale problém v umístění 80metrového kolosu nevidí.

Zatím nejvyšší dům v Teplicích přezdívaný Boží prst má osmnáct pater. Projektanti nového věžáku šli ale dál - dům v lázeňské čtvrti Šanov má mít ještě o čtyři patra víc. Právě jeho výška se stala předmětem sporů. Místním se plán postavit mezi lázeňskými domy osmdesátimetrový mrakodrap nelíbí.

Jinak to ale vidí investor a autoři projektu. „Není to vůbec o nějakých ambicích vytvořit něco vyššího, nejvyššího,“ říká Petr Sedláček, architekt a autor projektu. „Já nechci dělat pomníky. Je to nápad. Chci mít bydlení jedenadvacátého století,“ uvedl Jaroslav Třešňák, investor.

Řízení bylo podle odpůrců stavby záměrně načasované na období Vánoc

Odpůrcům věžáku ale vadí i řízení o výjimce pro výškovou stavbu. Podle nich začalo úmyslně v době vánočního shonu. „Začal to dělat potichu, začal to dělat nenápadně, tak, aby to prostě dopadlo,“ říká Tomáš Jarolím (nez.), člen zastupitelstva města Teplic, odpůrce stavby. „Nebylo nic uděláno skrytě. To, že někdo zveřejnil, že tyto lhůty končí tento týden v pátek, je prostě nesmysl,“ uvedl Oldřich Lukeš, stavební úřad Teplice.

„Už jsem podal námitku na magistrát města Teplic,“ řekl Jan Pešek, jeden z odpůrců stavby. Podle investora nakonec stejně o nové stavbě rozhodnou lidé. Projekt může skončit v šuplíku ale nejen kvůli připomínkám. Pokud investor dopředu nesežene dostatek movitých nájemníku, stavět nebude.