Dopravu na Letné zkomplikovala srážka dvou tramvají - tři zranění

Praha - V pražské ulici Milady Horákové se srazily dvě tramvaje. Zranili se dva cestující, řidiče jednoho z vozů museli hasiči vyprošťovat hydraulickými nůžkami. Tramvajový provoz byl u stanice Hradčanská na pár hodin přerušen, v okolí se proto tvořily kolony aut. Nehodu vyšetřuje drážní inspekce - jeden z řidičů pravděpodobně před zastávkou nedobrzdil a narazil do soupravy před ním. Škoda je předběžně vyčíslena na 2 miliony korun.

Nehoda se stala kolem 6:45 nedaleko stanice metra Hradčanská. Tramvaj linky 20 zezadu narazila do tramvaje linky 25. Zranili se dva cestující a jeden z řidičů.

Podle mluvčí pražské zdravotnické záchranné služby Kláry Fikejzové utrpěl třiatřicetiletý muž zlomeninu nohy a byl převezen do střešovické nemocnice, čtyřiačtyřicetiletého muže s úrazem obličeje záchranáři dopravili do Všeobecné fakultní nemocnice. Zdravotníci ošetřili také osmašedesátiletou ženu se stresovou reakcí.

Srážka tramvají v Praze
Srážka tramvají v Praze

Ostatní tramvaje jezdily odklonem přes Pražský hrad. Omezení provozu postihlo také linky 1, 5, 8, 18 a 26. Podle policejní mluvčí se do sebe tramvajové soupravy zaklínily. Na místě zasahovali policisté, hasiči i záchranáři. „Provoz na místě je velmi komplikovaný, v okolí se tvoří zácpy,“ varovala policejní mluvčí Eva Kropáčová.

V tramvaji cestovalo asi 30 lidí. V první z nich podle mluvčí pražských hasičů Pavlíny Adamcové vypukl pořár, který byl ovšem rychle zlikvidován.

Video Srážka tramvají komplikovala dopravu v ulici Milady Horákové
video

Srážka tramvají komplikovala dopravu v ulici Milady Horákové

Jedna z tramvají navíc vykolejila. „Hasiči proto museli použít hydraulický zvedák,“ konstatovala redaktorka Petra Tuháčková.

Porouchanou soupravu odtáhne tramvaj do vozovny Střešovice. „Tam proběhnou základní úpravy, aby ji mohli odvézt po vlastní ose do vozovny Vokovice,“ poznamenal velitel zásahu Petr Kopřiva.

Ilustrační foto
Ilustrační foto