V Čejči na Hodonínsku hořelo silo, škoda až 10 milionů

Čejč (Hodonínsko) - V noci na dnešek hořela budova starého sila v Čejči na Hodonínsku. Škoda způsobená ohněm se odhaduje na deset milionů korun. Požár se podařilo lokalizovat kolem třetí hodiny ranní, příčina neštěstí se vyšetřuje.

„Oheň zasáhl celý objekt, likvidovalo jej deset hasičských jednotek,“ řekl operační důstojník. Po ukončení zásahu zůstala na místě jedna jednotka, která bude ohořelé ruiny hlídat dalších 48 hodin. Dvě stě let starou budovu, z níž zbyly pouze obvodové zdi, musí také zkontrolovat statik.
   
V budově shořelo uložené osivo, zrní a krmný šrot. „Oheň sežehl i zemědělské stroje a elektrické vedení. Silný žár poškodil také okna a dveře přilehlé školy a částečně dvě hasičská vozidla,“ doplnil mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Haid.

Staré silo stojí uprostřed obce, při hašení se na silnici z Brna do Hodonína vytvořila silná vrstva ledu, navíc byla silnice kvůli hasičskému zásahu průjezdná jen jedním pruhem. Dopravu řídili policisté.

/*json*/{"map":{"lat":48.946531,"lng":16.965114,"zoom":12,"mapTypeId":"roadmap"},"markers":[{"lat":48.946531,"lng":16.965114,"type":"1","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/