Muž pobodal tři členy rodiny, poté skočil z okna

Mladá Boleslav - V Mladé Boleslavi v panelovém domě na třídě Václava Klementa pobodal dopoledne muž tři členy své rodiny a způsobil jim vážná zranění. Pak se zabil skokem z balkonu ze 7. patra. Na místě zasahovalo několik jednotek záchranky a dva vrtulníky - z Prahy a Liberce. Dva pobodaní byli vrtulníky přepraveni do nemocnic, třetího zraněného přepravila sanitka. Příčinou neštěstí byly podle policie neshody v rodině. Šlo zřejmě o rodinu cizinců. V koupelně bytu, kde se útok odehrál, také hořelo. Lidé v domě ale ohroženi nebyli.

Neštěstí se stalo před 09:00 ve dvanáctipodlažním domě. Muže, který vyskočil z balkonu, našli před domem kolemjdoucí. Podle mluvčího mladoboleslavské policie Davida Schöna byl útočník potomkem rodiny. Pobodaní lidé jsou všichni staršího věku, zhruba od 50 let výše. Policie dům uzavřela z obou stran. Vyšetřování převzali krajští policisté. Případ podle Schöna nesouvisí se současným propouštěním amnestovaných vězňů.

Podle informací od lidí ze sousedství, kde se neštěstí stalo, mělo být mrtvému zřejmě 22 let a incidentu měla předcházet hádka. Policie to ale zatím nepotvrdila, okolnosti tragédie dál vyšetřuje. „Nepředpokládám, že dnes budeme k případu zveřejňovat další informace,“ uvedl mluvčí středočeské policie Jakub Vinčálek.


„Záchranáři na místě zásahu nalezli jednu osobu, která podlehla svým zraněním, a ošetřili tři těžce zraněné,“ uvedla mluvčí středočeských záchranářů Tereza Janečková. Muž a dvě ženy měli mnohočetné bodné rány v hrudníku a břiše. Nejtěžší zranění utrpěl muž, který byl uveden do umělého spánku a letecky přepraven do střešovické nemocnice v Praze. „Muže jsme přijali a v současné době je na operačním sále. Je předpoklad, že posléze bude umístěn na jednotku intenzivní péče,“ řekla v poledne mluvčí nemocnice Jitka Zinke. Jednu z žen po ošetření vrtulník přepravil do Liberce a druhou odvezla sanitka na urgentní příjem do mladoboleslavské nemocnice.

  • Policista a vyšetřovatelé před domem v Mladé Boleslavi
    Policista a vyšetřovatelé před domem v Mladé Boleslavi autor: Jůnek Tomáš, zdroj: ČTK
  • Dům v Mladé Boleslavi, ve kterém došlo k incidentu
    Dům v Mladé Boleslavi, ve kterém došlo k incidentu autor: Jůnek Tomáš, zdroj: ČT24

V koupelně bytu, kde se tragédie odehrála, vypukl menší požár. „Podařilo se ho ale dostat velmi rychle pod kontrolu, lidé v domě nebyli v ohrožení. Hořely nějaké textilie,“ uvedl mluvčí mladoboleslavské policie David Schön.

K pobodaným vyjížděli i policisté na Zlínsku

Své příbuzné pobodal v noci na dnešek také muž na Zlínsku. K incidentu došlo v Lopeníku na Uherskohradišťsku po hádce, která vznikla v opilosti. „Poškození byli v ohrožení života, momentálně je ale podle posledních lékařských zpráv jejich stav stabilizovaný,“ uvedla mluvčí krajské policie Jana Macalíková. „Zatím nebyl nikdo obviněn,“ dodala.