Zimní „prázdninová“ MHD v Praze se potká s posílením autobusů

Praha – Městská hromadná doprava v Praze bude od pondělí až do poloviny února jezdit podobně, jako by byly prázdniny. Omezen bude především provoz tramvají, které budou mít delší intervaly. Naopak autobusovou dopravu se ROPID, který za úpravou provozu stojí, rozhodl na několika místech posílit.

Posílení provozu autobusů se týká městských linek 105, 112, 118, 133, 135, 163, 207 a 261, změny časových poloh se nadějí cestující u linky 200. Dodatečné spoje pojedou také na středočeských linkách Pražské integrované dopravy číslo 435 a 451.

K posílení vybraných autobusových linek přistoupil ROPID kvůli stížnostem úřadů a cestujících či po výsledcích dopravních průzkumů. Městská organizace tak chce napravit problémy, které se vyskytly po zářijové reorganizaci pražské MHD.

Současně se ale Praha od pondělí stane cílem experimentu: Podle statistik Ropidu jezdí v lednu a únoru MHD nejméně lidí z celého roku, a proto bude během zkouškového období (od 7. ledna do 17. února) omezen provoz. Nejvýrazněji se opatření dotkne tramvají, které budou v sedle pracovního dne mít až o dvě minuty delší intervaly. „Chceme ještě operativněji reagovat na poptávku ze strany cestujících. Snažíme se o to, abychom byli schopni přizpůsobit kapacitu dopravy skutečným potřebám Pražanů i v průběhu roku, nikoli jen v průběhu dne nebo týdne,“ zdůvodnil omezení primátorský náměstek Josef Nosek.