Královehradecký kraj uvítal až svého třetího občánka

Hradec Králové - Vítání prvního občánka v Královéhradeckém kraji má nečekanou dohru. Hejtmanství předalo dary až třetímu dítěti, které se tu na Nový rok narodilo. První dvě totiž přišly na svět ve vrchlabské nemocnici, která nespadá pod správu Královehradeckého kraje. Ředitel nemocnice ve Vrchlabí senátor Vladimír Dryml, který je jeden z největších kritiků hejtmana France, tento krok považuje za „ukázku křupanství, které vládne v Královehradeckém kraji“.

Čtyřdenní Mariana se narodila pouhé dvě minuty po půlnoci. Stala se tak prvním občánkem Královehradeckého kraje i celých Čech v novém roce 2013. Od krajských politiků se ale blahopřání, ani pětitisícové prémie nedočkala. Narodila se totiž v soukromé nemocnici ve Vrchlabí.

„Klíčem je to, že děti se musí narodit v porodnicích Královehradeckého kraje, které Královehradecký kraj spravuje,“ přiblížil výběr prvního občánka mluvčí Královéhradeckého kraje Imrich Dioszegi.

Vrchlabská nemocnice tedy alespoň přestěhovala maminku Mariany do nadstandardního pokoje a odpustila jí nemocniční poplatky. Hejtmanské odměny a gratulace se tedy dočkalo až třetí dítě v pořadí - malá Karolínka narozená až 41 minut po poledni. Obě maminky se ale shodnou, že na zájmu politiků nesejde - hlavně, že jsou děti zdravé.