Mostecká MHD získá modernější tvář

Most – Dopravní podnik měst Mostu a Litvínova zahájil obnovu svého vozového parku. Do konce ledna bude mít modernější flotilu autobusů i tramvají, další nová vozidla bude firma nakupovat i v příštích letech. Především tak chce nahradit staré autobusy, nové tramvaje zatím koupí jen dvě.

Mostecko-litvínovský dopravní podnik chce během čtyř let nakoupit 32 autobusů typu SOR NB12. Zatím má k dispozici osm z nich, první čtyři jezdí v Litvínově, další čtveřice brzy zasáhne do provozu v Mostě. Díky nákupu 32 nových vozidel za 138 milionů korun během dalších čtyř let by měly z mosteckých ulic postupně zmizet staré „hranaté“ autobusy Karosa B731 vyráběné v 80. a první polovině 90. let minulého století.

Za dalších 44 milionů korun pořídí dopravní podnik nové tramvaje, ale ty budou jenom dvě. Zakázku získala společnost Pragoimex, která do Mostu dodá částečně nízkopodlažní tramvaje Vario LF+. První z nich už má dopravní podnik ve vozovně, na trať ji pošle 15. ledna. „Tramvaj bude nasazena na linku č. 2 ve městě Most,“ uvedl ředitel dopravního podniku Marcel Dlask.

Dopravní podnik zajišťuje městskou hromadnou dopravu v Mostě, Litvínově a na tramvajové trati, která obě města spojuje. Většinu tramvajového parku představují staré vozy typu Tatra T3 doplněné dvěma novějšími tramvajemi Škoda Astra. Autobusový vozový park je novější, přesto v něm figuruje i přes dvacet starých autobusů Karosa B731.