Počasí od rána způsobilo už desítky nehod

Olomouc - Počasí komplikuje dopravu na silnicích. Kvůli nehodám museli ráno policisté v Olomouckém kraji uzavřít tah na Přerov mezi obcemi Krčmaň a Kokory a úsek dálnice u Lipníku nad Bečvou na Přerovsku, kde došlo k nehodě šesti aut. K hromadné nehodě došlo také na tahu z Hranic do Olomouce. Několik nehod hlásí také Moravskoslezský kraj, kde během tří hodin napadlo už deset centimetrů sněhu.

Na dálnici z Ostravy do Olomouce u Lipníku nad Bečvou došlo k nehodě šesti aut. „Šlo o čtyři vozidla, jednu dodávku a jeden kamion. Nehoda se obešla bez zranění,“ řekl policejní mluvčí Josef Bednařík. Úsek D1 nedaleko sjezdu na Lipník byl uzavřen, dopravu policisté asi 20 minut odkláněli mimo. V 08:40 už byla dálnice průjezdná. 

Další nehoda uzavřela na hodinu úsek mezi Kokory a Krčmaní - hlavní tah z Olomouce na Přerov. „Havarovala tam tři osobní auta, obejít se to mělo bez zranění. Úsek je od 9:23 již zprůjezdněn,“ doplnil Bednařík. Policisté podle něj v ranních hodinách řešili také hromadnou nehodu pěti vozidel a jednoho kamionu na tahu z Hranic do Olomouce, nehoda se obešla bez vážnějších následků. „Za nehodami stojí většinou neopatrnost. Řidiči by dnes měli přizpůsobit jízdu povětrnostním a meteorologickým vlivům,“ dodal Bednařík. V kraji v noci na dnešek napadlo několik centimetrů nového sněhu, husté sněžení pak hlásilo Přerovsko.

Od dnešního odpoledne se může po celé republice tvořit náledí. S ledem na komunikacích by lidé měli podle meteorologů počítat až do pátečních 23:00.


Uzavřený tah mezi Olomoucí a Přerovem
Uzavřený tah mezi Olomoucí a Přerovem

Počasí - výhled

  • dnes místy přeháňky, zpočátku v polohách nad 600 m (postupně nad 300 m n.m.) sněhové, v dalších dnech sněhové přeháňky ve všech polohách
  • proměnlivá, většinou velká oblačnost, na horách na severu až 15 cm nového sněhu za dnešní den
  • bude se místy tvořit náledí a zmrazky
  • nejvyšší denní teploty dnes ještě 1 až 5 °C, zítra -3 až +1 °C, od soboty na celém území pod bodem mrazu po celý den

Moravskoslezský kraj hlasí už 16 nehod

Počasí komplikuje dopravu na silnicích také v některých částech Moravskoslezského kraje, kde během tří hodin napadlo až deset centimetrů sněhu. Větší množství nehod registruje policie například v Ostravě nebo na Frýdecko-Místecku.

Policejní mluvčí Gabriela Holčáková informovala, že v Ostravě se během krátké doby stalo už 16 nehod. „Nejzávažnější nehoda se stala zřejmě na ulici Bohumínské, kde došlo k havárii osobního vozu do sloupu, dva lidé museli být vyproštěni a z místa převezeni k ošetření. Další dosud oznámené nehody jsou zatím bez zranění,“ uvedla.