V hypermarketu ve Zličíně se sesunula část stropu garáží

Praha - V hypermarketu Globus v pražském Zličíně se časně ráno propadl strop nadzemních garáží o ploše zhruba 12 krát 12 metrů. Nikomu se nic nestalo, škody jsou minimální. Policie celé parkoviště a Sárskou ulici v úseku od Jeremiášovy ulice uzavřela. Podle tiskového mluvčího pražských policistů Jana Daňka policisté na místě neshledali cizí zavinění, s největší pravděpodobností tak nebude nikdo stíhán.

Nehoda se stala kolem páté hodiny ranní. Hlavní příčinou je propad nosného sloupu, pod kterým se vytvořila dutina a on se sesunul zhruba o tři metry. Pod propadlým stropem zůstal jeden dodávkový vůz patřící hypermarketu. Hasiči uzavřeli přívod plynu do potrubí a ve spolupráci s městským statikem celou konstrukci vyztužili a zajistili proti dalšímu posunutí.

Vedení hypermarketu předpokládá, že tato část parkoviště zůstane delší dobu uzavřena. „Se statikem jsme se dohodli, že nadzemní část zůstane uzavřena, zbytek části parkoviště i budovy nebyl poškozený. Ponechali jsme uzavřený boční vchod,“ řekl ČT ředitel hypermarketu Globus Luděk Thomayer. Zákazníci mohou do hypermarketu přicházet pouze hlavním vchodem.