Oběť kroměřížského požáru byla zavražděna, myslí si policie

Kroměříž - Policie vyšetřuje včerejší nález mrtvé třiadvacetileté ženy při požáru v bytě v panelovém domě v Kroměříži jako vraždu. Informovala o tom krajská policejní mluvčí Jana Macalíková a potvrdila i souvislost s nehodou, při které v podobném čase zemřel v části obce Rataje Popovice na Kroměřížsku o šest let starší muž.

„Soudní lékař potvrdil, že žena, ročník narození 1989, zemřela násilnou smrtí,“ uvedla Macalíková. Muž podle dosavadního vyšetřování zřejmě spáchal sebevraždu. „Na místě nebyly nalezeny brzdné stopy, vše nasvědčuje tomu, že najel ve vysoké rychlosti do stromu záměrně,“ řekla Macalíková.

Důvod, proč muž spáchal sebevraždu, i jeho případný podíl na úmrtí mladé ženy kriminalisté vyšetřují. „Zatím nechceme blíže konkretizovat, jak spolu tato dvě úmrtí souvisejí. Můžeme jen potvrdit, že se oba tito lidé znali a že zemřeli krátce po sobě,“ dodává mluvčí. Policie v případu vyslýchá svědky a zadala také znalecké posudky a expertizy.

Na Zlínsku už nyní šetřili dvě vraždy

Kriminalisté v letošním roce ve Zlínském kraji vyšetřují již dva vražedné činy.

  • V prvním případě tento týden v noci na úterý opilá třiačtyřicetiletá žena ve zlínské čtvrti Malenovice údajně ubodala svého o sedm let staršího partnera. Tragickým činem podle všeho v domácnosti vyvrcholily časté hádky.
  • V případě druhém jde o pokus o dvojnásobnou vraždu v Lopeníku na Slovácku, kde 2. ledna třicetiletý muž pobodal svého sedmatřicetiletého švagra a jeho jednašedesátiletou matku. Oba utrpěli těžká zranění a byli ohroženi na životech.