Srážka zpomalila D5, další nehody měly tragické následky

Hořovice (Berounsko) – Dálnice D5 je částečně uzavřena na 36. kilometru ve směru na Plzeň poblíž Hořovic na Berounsku. Srazilo se nákladní auto s autobusem, zranění utrpěl pouze řidič kamionu. Krátce byla dálnice zcela uzavřena, po osmé byl otevřen pravý jízdní pruh, kterým se jezdilo až do odpoledne. Před zúžením se tvořily kolony. Další dvě vážné nehody měly i tragické následky. Řidič osobního auta zemřel na silnici I/34 u Hlinska po srážce s kamionem, při obdobné havárii zahynul další řidič u Chlumce nad Cidlinou.

Úmrtí u Hlinska i Chlumce

Smrtelná nehoda se ráno stala na silnici I/34 u obce Krouna na Chrudimsku. „Čelně se střetlo osobní a nákladní auto, řidič osobního vozu nehodu nepřežil,“ uvedl policejní mluvčí Jiří Tesař. Tah po havárii zůstal v úseku Kladno–Krouna neprůjezdný, otevřen je zhruba od poledne.

Podobná nehoda s tragickým vyústěním se stala dopoledne také na silnici I/11 u Nového Města mezi Hradcem Králové a Chlumcem nad Cidlinou. Při srážce s nestabilním návěsem kamionu zemřel řidič osobního auta, jeho spolujezdec utrpěl těžká zranění, záchranáři ho převezli do nemocnice.

Nehoda nákladního auta na dálnici D5
Nehoda nákladního auta na dálnici D5

D5 byla částečně uzavřena na 36. kilometru, tvoří se kolona

Nehoda se stala před osmou ráno, zcela uzavřena byla dálnice D5 ve směru na Plzeň a Rozvadov zhruba půl hodiny. Nákladní auto po nehodě sjelo do příkopu, autobus slovenského dopravce SAD Zvolen zůstal stát v levém jízdním pruhu. Celé dopoledne i část odpoledne se potom jezdilo pravým jízdním pruhem a před zúžením se tvořila kolona, než se podařilo dálnici opět naplno otevřít.

Řidič autobusu řekl, že se nehoda stala na namrzlé vozovce, nákladní auto narazilo do autobusu, který ho předjížděl. „V autobuse jelo asi šest lidí a nikdo z nich nebyl zraněn. U řidiče byla provedena dechová zkouška s negativním výsledkem,“ uvedla policejní mluvčí Marcela Pučelíková. Zranění ovšem utrpěl řidič kamionu, se kterým se autobus střetl.