DPP zrušil kritizovaný tendr na outsourcing opraven

Praha – Tendr Pražského dopravního podniku hlavního města Prahy (DPP) na outsourcing tramvajových opraven byl zrušen. Ředitel podniku Milan Křístek chce najít pro opravny externí zakázky, kterými by si pracoviště na svůj provoz vydělávalo. Minulé vedení plánovalo, že opravny převezme Škoda Transportation. Mimo DPP měla být vyvedena část jednotky Správa vozidel tramvaje, a to opravny tramvají a technická kontrola.

Kritizovaný tendr byl vyhlášen v roce 2008 pod taktovkou ředitele Martina Dvořáka. V říjnu 2011 dozorčí rada podniku souhlasila s tím, aby opravny na devět let převzala společnost Škoda Transportation, která Praze také dodává nové tramvaje.

Hodnota outsourcingu byla tehdy odhadována na zhruba 2,48 miliardy korun, podnik měl ušetřit zhruba 80 milionů korun. Celý tendr byl ale pod palbou kritiky především od zastupitelů TOP 09, kteří ho považovali za privatizaci dopravního majetku. Poté, co TOP 09 v listopadu 2011 vstoupila do koalice na radnici hlavního města, byla smlouva se Škodou Transportation zamítnuta.