Dálnice D8 se otevřela až půl dne po nehodě

Nová Ves (Mělnicko) – Nehoda kamionu blokovala celou noc a ještě většinu dopoledne dálnici D8 na 18. kilometru ve směru na Prahu. Plně zprůjezdnit ji se hasičům podařilo až k půl dvanácté dopoledne. Havarovala cisterna s minerálními oleji, již se snažili zvednout pomocí dvou jeřábů, ale uspěli až po deváté dopoledne, zhruba jedenáct hodin po nehodě. Dvě hodiny potom ještě trval úklid. Řidič havarovaného kamionu utrpěl lehké poranění. Nehoda jiného kamionu komplikovala provoz také na dálnici D1.

Cisterna u Nové Vsi na Mělnicku havarovala v pondělí kolem 22:00. Převrátila se na bok a skončila v příkopu. Na místo přijeli hasiči se dvěma jeřáby, které měly havarované vozidlo zvednout. Snaha ale byla neúspěšná. Bylo proto nutné obsah cisterny přečerpat a teprve potom havarovaný kamion zvednout. Ukázalo se ale, že sehnat náhradní cisternu je velký problém. Tím se práce významně protáhly a úplná uzavírka dálnice D8 ve směru na Prahu skončila téměř půl dne po havárii.

Po deváté ráno byl otevřen jeden jízdní pruh. Plně otevřít dálnici bylo možné ještě později – před půl dvanáctou.

Vyzvedání havarovaného kamionu na dálnici D8
Vyzvedání havarovaného kamionu na dálnici D8

Kamion havaroval i na dálnici D1

Nehoda kamionu blokovala také dálnici D1, kde na 51. kilometru z Prahy směrem na Brno kamion poničil svodidla. V obou směrech jsou proto uzavřeny levé pruhy. Doprava je na dálnici plynulá, kolony se před zúžením netvoří.

Silnice I. tříd jsou nyní po chemickém posypu mokré a většinou sjízdné. Řidiči by si měli dát pozor na silnicích nižších tříd, kde se mohou tvořit ledové jazyky, ledovka a námraza. Mráz a sníh včera zkomplikovaly dopravu po celé republice, policie musela řešit stovky nehod. Dnes už by ale měla být situace na silnicích klidnější, mrznout má sice nadále, meteorologové ale nečekají výraznější komplikace.

Video Vstup Lady Kolovratové
video

Vstup Lady Kolovratové