Kino Hutník se obléklo do nového a láká na festival

Kladno - Hutník, poslední a jediné kino v Kladně, je po rekonstrukci. Dostalo novou digitální technologii a diváci se teď dočkali i pohodlí, které znají z multikin. Provozovatel věří, že díky tomu do budoucna obstojí. Podle Richarda Mosra, zástupce majitele kina, šlo o vůbec první velkou rekonstrukci za posledních 40 let fungování kina.

Renovací nejprve prošla promítací kabina a teď i sál pro diváky. Podle provozovatele kina Pavla Volfa je nové nejen obložení kinosálu, které má vliv na akustiku, ale také sedadla a nová je i technologie. „Ponecháme si však i původní technologii, která slouží na pětatřicetimilimetrový film,“ dodal Volf.

Hutník zůstal z někdejších sedmi kladenských kin poslední. Jeho provoz se dokonce obejde bez dotací a není ani ve ztrátě. Pro ty, kteří nechtějí cestovat za filmovým zážitkem do Prahy, je jedinou možností. „Všechny filmy, všechny novinky jsou tady aktuálně, že nečekáte se zpožděním, jako to bývalo dřív, kdy putovaly kotouče,“ říká Tomáš Rys, filmový fanoušek.

Z původních 500 míst zbylo sice už jen 300, pro diváky by však měl být počet dostačující. A na co se v dohledné době v Hutníku těšit? Koncem února například na festival amatérských a studentských filmů.