Šuster už šéfuje pražským strážníkům, jmenoval ho primátor

Praha - Eduard Šuster se stal novým ředitelem Městské policie v Praze. Před polednem ho v Brožíkově sále Staroměstské radnice slavnostně uvedl do funkce primátor hlavního města Bohuslav Svoboda (ODS). Šustra na post šéfa strážníků vybralo zastupitelstvo už v listopadu. Tento týden složil potřebné strážnické zkoušky.

Primátor Svoboda doufá, že pro městskou policii končí těžké období a události, které poškodily její pověst. Strážníci by se podle něj pod novým vedením měli znovu stát součástí života Pražanů.

Šuster (ročník 1974) působil jako velitel pohotovostní motorizované jednotky u republikové policie v Praze. Dnes řekl, že chce vybudovat moderní městskou policii, která bude efektivně nakládat se svěřenými prostředky. Plánuje reorganizaci, zvýšení počtu strážníků v ulicích a lepší spolupráci se státní policií.

Městská policie byla bez ředitele více než rok, minulý šéf Vladimír Kotrouš byl nepravomocně odsouzen v úplatkářské kauze. Vedením pražských strážníků byl pak pověřen Kotroušův náměstek Ludvík Klema.