Ve Vltavě v centru Prahy plavala dvě mrtvá těla

Praha – Ve Vltavě v centru Prahy spatřili kolemjdoucí lidé krátce po sobě dvě mrtvá těla. Podle policistů patřilo jedno z nich pohřešované ženě, druhé dosud neznámému muži. Policie předběžně vyloučila cizí zavinění jejich smrti.

Na tělo plovoucí na Vltavě nedaleko Mánesova mostu upozornili policii kolemjdoucí před polednem, o dalším těle plovoucím u Čechova mostu se dozvěděli policisté odpoledne. Obě těla vytáhli potápěči a shodně předběžně vyloučili cizí zavinění smrti.

První nalezené tělo patřilo třiaosmdesátileté ženě, která se ve středu ztratila z domova pro seniory, kde žila. „Byla naposledy viděna právě ve středu mezi šestou a sedmou hodinou ranní v domově pro seniory na Praze 4. Z tohoto důvodu však kriminalisté dnes od ranních hodin za pomoci policejního vrtulníku a policistů ze Speciální pořádkové jednotky propátrávali Milíčovský les, kde by se pohřešovaná mohla nacházet,“ podotkla policejní mluvčí Eva Kropáčová.

Druhé tělo, které potápěči vytáhli z Vltavy, patřilo neznámému muži. „Kriminalisté předběžně vyloučili cizí zavinění. Až nařízená pitva ukáže, na co muž zemřel. Do této chvíle neznáme jeho totožnost,“ dodala mluvčí.