Turnovskou tenisovou halu olizovaly plameny

Turnov (Semilsko) – Požár ohrožoval v noci tenisovou halu v Turnově. Hořela sousední restaurace a hrozilo, že se plameny rozšíří i na sportovní halu, která byla právě prázdná. Dýmu si však včas všimli kolemjdoucí a přivolali hasiče, kteří halu nakonec zachránili. Restaurace však vyhořela, škodu hasiči odhadli na půl milionu korun.

O požáru u tenisové haly se hasiči dozvěděli před třetí hodinou v noci. „Požáru si všimli svědci, kteří šli náhodou kolem. Kdyby ho včas nezaregistrovali, hala by zřejmě lehla popelem, objekt už byl v tu dobu prázdný,“ uvedla mluvčí hasičského sboru Zdenka Štrauchová.

Kde vlastně hoří, nebylo zprvu jasné – když hasiči přijeli, stoupal kouř z celé střechy pokrývající dva tenisové kurty. Nakonec se ukázalo, že nejhustší kouř jde ze střešního okénka, pod kterým je restaurace. „Ohnisko požáru bylo nalezeno u komínu krbových kamen,“ upřesnila mluvčí.

S plameny bojovalo sedm profesionálních i dobrovolných jednotek z Turnova, Liberce, Semil a okolních obcí. Klíčové pro ně bylo zabránit šíření ohně, kromě tenisových kurtů ohrožoval také fotovoltaické články na střeše. „Jedna skupina hasičů v dýchací technice šla vnitřní částí budovy, druhá zasahovala přes automobilový žebřík. Následovaly je další dvě skupiny vybavené termokamerou,“ popsal průběh zásahu řídící důstojník Pavel Viták.

Hasiči na místě pracovali téměř tři hodiny. Ačkoli tenisovou halu zachránili, sportovcům zůstane teď uzavřena. Opět přístupná má být nejdříve v pondělí.