Řevnice rozdělil spor o ředitelku tamní školy

Praha – Lidi v Řevnicích v poslední době rozděluje boj o ředitelku tamní základní školy. Část rodičů ji kritizuje, jiní jí zase fandí. Sama ředitelka ale očekává, že skončí. A to především kvůli sporům se starostou a radními. Radnice kvůli vzniklé situaci proto již připravuje konkurz.

Ředitelka Štěpánka Rajchlová oddlužila školu a přibyla jí polovina žáků. Teď však tvrdí, že ji řevničtí radní chtějí funkce zbavit. Chystají se na ředitele školy vypsat konkurz, do něho se však Štěpánka Rajchlová odmítá přihlásit. „Už ze zadání konkurzu je patrné, že nebude úplně korektní. Je to prostě cílené a účelové, takže v případě, že konkurz bude, nebudu ředitelkou školy,“ tvrdí. 

Škola podle radnice funguje, ředitelka prý ale špatně komunikuje a někteří rodiče si stěžovali, jak obměnila učitelský sbor. „Jsou tam problémy ve vztahu zřizovatel – zřizovaná organizace,“ připouští starosta Řevnic Libor Kvasnička. „Paní ředitelka na výtky reaguje neadekvátně, například články v novinách, veřejnými stížnostmi,“ dodává řevnický radní Petr Zavadil. „Já důvod pro vypsání konkurzu objektivně ani subjektivně neshledávám,“ oponuje však další zastupitel Řevnic Tomáš Smrčka. 

Spor teď rozděluje Řevnice na příznivce a kritiky ředitelky. Padlo v něm už několik trestních oznámení a kauza plní místní zpravodaj i weby. Na podporu ředitelky vzniká petice, škola naopak tvrdí, že je pod tlakem radnice. „Vedení města na nás poslalo audit, finanční úřad, všechno možné, ale zatím nás nechytli,“ popisuje situaci Štěpánka Rajchlová. „Je to zákonný prostředek. Podle nás je v pořádku, že necháme proběhnout konkurz,“ stojí si na svém starosta Kvasnička. 

Podle starosty je už téměř jisté, že město konkurz na ředitele školy vyhlásí, a to hned v únoru. Zvrátit by to mohli svým rozhodnutím jedině zastupitelé.