Pod vlaky zahynuli dva lidé, zřejmě sebevrazi

Karviná – Provoz na hlavním železničním tahu z Ostravska na Slovensko dopoledne hned dvakrát zastavila srážka vlaků s člověkem. Dva muži, kteří skočili pod jedoucí vlaky, zahynuli, podle policie se pravděpodobně v obou případech jednalo o sebevraždy.

Nehody se staly krátce po sobě na dvoukolejné trati Bohumín–Čadca. K první srážce došlo čtvrt hodiny po poledni nedaleko Karviné, kde neznámý muž skočil pod kola projíždějícího osobního vlaku s číslem 2934, řekla mluvčí karvinské policie Zlatuše Viačková. Jen o půl hodiny později došlo k dalšímu podobnému střetu mezi Třincem a Bystřicí na Frýdecko-Místecku, kde jiný muž skočil pod osobní vlak s číslem 2935. V obou případech předpokládají policisté, že šlo o sebevraždu.

Srážka vlaku s chodcem u Karviné měla z dvou pondělních havárií méně závažné následky pro cestující, na trati zůstala otevřena jedna kolej, po necelých třech hodinách byla dráha plně zprůjezdněna. Kdo však cestoval přes Třinecko, přestupu z vlaku do náhradního autobusu se nevyhnul. Alespoň jednu kolej otevřela železniční správa dvě hodiny po nehodě, zbylá kolej zůstala uzavřena ještě další hodinu.