Veškerý majetek Znojma je v exekuci

Brno/Znojmo - Veškerý majetek Znojma je v exekuci a podle radnice neprávem. Dluh 140 tisíc korun, na který se exekuce vztahuje, vedení města podle mluvčí městského úřadu Zuzany Pastrňákové zaplatilo už v roce 2011. Z nařízení exekuce teď vyplývá, že město nemůže disponovat se svým majetkem a může hradit pouze obvyklé provozní výdaje. Právníci nyní pracují na co nejrychlejším výmazu exekuce. Nájemníkům městských bytů či nemovitostí podle Pastrňákové nic nehrozí.

Žalobu na Znojmo podala Jana Třešňáková z Prahy, informoval Znojemský deník. Byla podílnicí domu v Sokolské ulici a město s ní řešilo uznání dluhu za podíl na výnosech z nájmu. „Podle mých informací město dlužnou částku paní Třešňákové uhradilo již v listopadu 2011. Úroky z prodlení pak v roce 2012,“ uvedl starosta Znojma Vlastimil Gabrhel. Exekuce ho zaskočila.

Podle mluvčí Pastrňákové jde o nedorozumění, které je potřeba co nejrychleji vyřešit. „Naši právníci už podnikají potřebné kroky. Nejprve by se exekuce mohla stáhnout na menší podíl majetku, když jde o poměrně malou částku 140 tisíc korun,“ řekla. Později by měla být exekuce zrušena úplně. Právníci Znojma také podle starosty zvažují kroky k případné nápravě škody, která mohla exekucí městu vzniknout.