Policie pátrá po duševně nemocném muži. Veřejnost prosí o pomoc

Olomouc - Olomoucká policie vyhlásila pátrání po devětatřicetiletém Marku Pláškovi ze Šternberka na Olomoucku. Pohřešovaný muž trpí duševní poruchou a pravidelně užívá léky. Jeho rodina ho postrádá od nedělního rána, kdy jej viděla naposledy. Policie žádá veřejnost o pomoc.

„Pohřešovaný muž odešel v neděli ve 03:00 z bytu své sestry, která bydlí v ulici Milady Horákové v Olomouci. Slíbil, že na oběd bude zpět nebo se ozve, do současné doby se však nevrátil a nepodal o sobě žádné informace,“ uvedla olomoucká policejní mluvčí Marie Štrbáková.

Devětatřicetiletý muž je vysoký asi 173 centimetrů, má střední silnější postavu, tmavohnědé oči, černé krátké vlasy, snědou pleť a kulatý obličej. Oblečený byl do tmavomodrých riflí, černé zimní bundy s odnímatelnou kapucí a na ruce měl pánské masivní kovové hodinky. U sebe měl červenostříbrný, středně velký batoh, ve kterém mohl mít osobní kosmetiku, zbytek svých léků a ručník, osobní doklady včetně cestovního pasu a platební kartu. Pohřešovaný mluví plynule česky, anglicky a německy.

Policie upozorňuje, že je možné, že se bude vydávat za cizince. Zároveň žádá případné svědky, kteří pohřešovaného muže někde viděli nebo vědí, kde se zdržuje, aby kontaktovali ihned nejbližší policejní služebnu nebo volali na linku 158.