Na Zlínsku se zřítil jeřáb. Čtyři zranění

Otrokovice (Zlínsko) - V Otrokovicích na Zlínsku se zřítil stavební jeřáb, čtyři lidé jsou zraněni. Jeden muž byl ve vážném stavu letecky přepraven na traumacentrum do Olomouce, uvedl mluvčí krajské záchranky Petr Olšan. Příčinu neštěstí vyšetřuje policie.

„Jeřáb se vyvrátil v době, kdy na něm probíhalo zaškolení obsluhy. Ramenem se zachytil o další konstrukce a materiál a na jeřábu zůstali za bezpečnostní úvazky viset čtyři lidé. Tři se dalším pracovníkům podařilo pomocí druhého jeřábu sundat, čtvrtého, nejvážněji zraněného muže, dostali dolů lezci hasičů,“ přiblížil mluvčí krajských hasičů Libor Netopil.

Podle Olšana odvezly sanitky tři muže na úrazové oddělení Baťovy krajské nemocnice ve Zlíně, pro nejvážněji zraněného letěl vrtulník. „Muž utrpěl vícečetná zranění, zlomeniny horních a dolních končetin i poranění břicha,“ uvedl Olšan. Zbylá trojice byla podle mluvčího záchranné služby převezena do Zlína se zhmožděním krční páteře a žeber, zlomenou rukou a podezřením na otřes mozku. Na místo již dorazili také policisté. Příčiny a okolnosti nehody budou zjišťovat.