Při srážce u Velvar zemřely dvě ženy, silnice už je průjezdná

Velvary/Buštěhrad - Dvě ženy zemřely a další dvě byly těžce zraněny ráno při srážce osobního a nákladního auta u Velvar na Kladensku. Byly to pasažérky z osobního auta, jehož řidička podle všeho nedala přednost kamionu při vyjíždění z benzinové čerpací stanice. Hlavní silnice I/16 mezi Mělníkem a Slaným, jež byla kvůli vyšetřování a odstraňování následků zhruba tři hodiny uzavřena, je již průjezdná. O něco později se v nedalekém Buštěhradu srazila řidička s autobusem, záchranáři ji s těžkým zraněním převezli do nemocnice.

Nehoda se stala kolem 6:00. Policisté odkláněli dopravu ve směru od Slaného v obci Ješín a ve směru od Mělníku na křižovatce u Velvar. Na silnici stály v dlouhých kolonách kamiony. Ostatní auta jela po objížďkách rovněž v dlouhých kolonách. Po 9:00 policisté hlavní silnici zprůjezdnili.

Podle mluvčí kladenské policie Michaely Novákové byla těžce zraněna 34letá řidička osobního auta Škoda Forman a její 38letá spolujezdkyně. Záchranáři je převezli do pražských nemocnic ve Střešovicích a v Motole. Na místě zemřely dvě ženy stejného věku.

Na nákladním autě nebylo po nehodě příliš znát, že by bylo vážněji poškozeno. Mělo pouze lehce promáčklou přední masku a poškozená světla. Zdemolovaný naopak skončil osobní automobil, který se po nárazu do levého boku auta u řidiče dostal až ke svodidlům v protisměru.

Před 8:00 se u Buštěhradu na Kladensku těžce zranila třicetiletá řidička osobního auta při srážce s autobusem. Záchranáři ji převezli do nemocnice. Cestující z autobusu vyvázli bez zranění. Nehoda se stala na silnici číslo 61 od Makotřas do Kladna. „Řidička nepřizpůsobila rychlost svým schopnostem a stavu a povaze vozovky, na silnici dostala smyk a narazila do autobusu přijíždějícího od Prahy,“ uvedla Nováková. Těžce zraněná žena skončila v kladenské nemocnici.