Konopné žně: Policie objevila pěstírny v Praze a v K. Varech

Praha/Karlovy Vary - Dvě pěstírny marihuany odhalili v posledních dnech policisté v Praze a u Karlových Varů. V obou případech kromě usušené marihuany a stovek živých rostlin zadrželi i muže, kteří je pěstovali. Oba pěstitelé skončili v policejních celách.

V jednom z domů v Třebešovské ulici v pražských Horních Počernicích se konopí pěstovalo od loňského roku. Během domovní prohlídky tu policisté našli profesionálně upravenou pěstírnu konopí s řízeným provozem osvětlení v poloautomatizovaném režimu. Bylo v ní více než 500 kusů rostlin konopí a přes 26 kilogramů usušené marihuany v hodnotě minimálně pět milionů korun.

Na místě policie zadržela sedmadvacetiletého muže, který se při zásahu snažil utéci oknem. Skončil v policejní cele s návrhem na vzetí do vazby, rozhodne o něm soud. Obviněn byl z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, hrozí mu až desetileté vězení.

V pěstírně v Dalovicích v těsném sousedství Karlových Varů zabavili policisté stovky rostlin a zajistili pětačtyřicetiletého cizince, který je pěstoval. „Muž zde měl pěstovat rostliny konopí v několika místnostech. Celkem bylo nalezeno několik stovek rostlin o různých velikostech,“ řekl policejní mluvčí Pavel Valenta. Kriminalisté zadrženého cizince umístili do policejní cely a případem se intenzivně zabývají.