Berounku v Černošicích přehradily ledové kry

Černošice – Bariéra z ker se vytvořila na Berounce v Černošicích, hrozí proto, že se nad ledem zvedne hladina řeky. Podle černošického starosty Filipa Kořínka zatím je situace pod kontrolou, řeku zatím sledují hasiči. Podobné problémy jsou především mezi Berounem a Prahou při velkých mrazech a následném oteplení časté.

 

S obavami sledovali Černošičtí v neděli večer hladinu Berounky, která začala stoupat, když se v oblasti Dolních Mokropes nahromadily ledové kry. Nakonec se zvýšila o tři čtvrtě metru, potom přestala stoupat, když voda překážku podtekla.

Jak se bude led a řeka chovat dál, ale místní nevědí. „Má se oteplovat a ledu je na řece dost, tak uvidíme, jestli se to odtrhne, nebo to bude roztávat postupně. To lze těžko předpovídat,“ řekl starosta Kořínek.

Na dalších místech, kde se při oteplení občas hromadí kry, se zatím bariéry netvoří. „U nás zatím Berounka teče krásně, jednotlivé kry se spíš spojují až pod námi,“ popsal dnešní situaci starosta Zbečna Stanislav Dryják. Podle mluvčí Povodí Vltavy Michaely Pohůnkové nejsou ledem přehrazeny ani jiné řeky.