Popálený i omrzlý. Muž skončil po požáru domu v umělém spánku

Bruntál - Při požáru rodinného domu na Bruntálsku se vážně zranil dvaačtyřicetiletý muž. Před plameny utekl oknem, nyní je v krnovské nemocnici. Utrpěl popáleniny, omrzliny i řezné rány od rozbitého skla. Jeho stav je vážný. Hasiči požár uhasili včas, nerozšířil se tak po celém domě.

Dům v obci Rázová je v současné době v rekonstrukci. Se souhlasem majitele tam ale nyní přebýval šestašedesátiletý muž. U něj v noci na dnešek spala návštěva. „Oheň vypukl v místnosti, kde muž spal. Hořet začalo u jeho postele,“ řekla mluvčí bruntálské policie Ivana Křištofová.

Zdravotní stav zraněného muže zasahující lékaři označili jako život ohrožující. Při prolézání rozbitým oknem se pořezal na rukou i nohou. „Dále utrpěl popáleniny a omrzliny. Lékařka jej proto uvedla do umělého spánku, zajistila jeho dýchací cesty a připojila k přístrojem řízené ventilaci,“ popsal zákrok záchranářů jejich moravskoslezský mluvčí Lukáš Humpl.

Příčinu požáru zjišťují hasiči i policisté. Je pravděpodobné, že za ním stojí nedbalost. Například kouření v posteli těsně před spaním. Přivolaný majitel škodu vyčíslil na 10 000 korun.