Požár chaty ve Strakonicích nepřežil její obyvatel

Strakonice – Noční požár ve strakonické zahrádkářské kolonii zničil jednu z chat a zahubil člověka, který byl uvnitř. Další člověk, kterého hasiči nalezli poblíž chaty, utrpěl vážná poranění. Případem se začali zabývat kriminalisté.

K požáru chaty v ulici Architekta Dubského vyrazili jihočeští hasiči po půl druhé v noci, na místě se sjely dvě profesionální a jedna dobrovolná jednotka. Hasiči zjistili, že oheň pohltil celý objekt, ale dále se nešířil. U budovy potom nalezli popálenou osobu. „Předali jsme ji záchranářům a ti ji letecky transportovali na popáleninové centrum do Prahy,“ řekla mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů.

Hašení požáru trvalo hasičům přes dvě hodiny. Během zásahu zjistili, že popálený člověk nebyl jediný, který se ocitl poblíž plamenů – přímo v chatě nalezli další osobu, která však již byla mrtvá. Matějů uvedla, že příčiny vzniku požáru hasiči a policisté vyšetřují. Oheň způsobil škodu přibližně 100 tisíc korun.

Je to první úmrtí při požáru v Jihočeském kraji v letošním roce. Naposledy hasiči nalezli mrtvou ženu loni v prosinci v bytě v Týně nad Vltavou, kde došlo k explozi a objekt následně začal hořet. Podle vyšetřovatelů se jednalo o sebevraždu.