V Moravanech u Brna hořel sklad nábytku

Moravany (Brněnsko) – Ve skladu nábytku v Moravanech u Brna vypukl požár. Na místo přijelo osm hasičských jednotek, část stále zůstává na místě a oheň dohašuje. Popálen byl třicetiletý majitel budovy, škodu na objektu odhadli hasiči na 750 tisíc korun. Ohrožené předměty stihli odnést.

Ve skladu v průmyslovém areálu v moravanské Modřické ulici začalo hořet krátce po půl desáté. Budova má rozměry zhruba 50 krát 20 metrů, plná byla asi z poloviny. Hasiči, kteří přijeli na místo, hasili plameny a současně také vynášeli ze skladu předměty – nábytek, šest skútrů a hořlaviny. „Většinu těchto předmětů se podařilo zachránit. Případnou škodu na zařízení a věcech uložených ve skladu si musí vyčíslit majitel budovy,“ uvedl mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška.

Zásah hasičů komplikovaly rozvody elektřiny v okolí budovy, kvůli nim nebylo možné použít výškovou techniku. Po hodině a půl nalezli hasiči ohnisko požáru, které bylo pod střechou, v poledne dostali plameny pod kontrolu. Střechu skladu však zatím částečně zničily.

Při požáru byl zraněn majitel hořící budovy. Třicetiletý muž utrpěl popáleniny na rukou. Podle mluvčího Mikoška skončil v nemocnici.