Prodavačka chtěla bránit přepadenou pumpu, lupič střílel

Příbram – Bez zranění účastníků skončilo přepadení čerpací stanice v Příbrami, kterou poznamenal velmi dramatický průběh. Prodavačka se pokusila benzinku ubránit, lupič na ni proto vystřelil z plynové pistole. Nakonec ukradl 19 tisíc korun.

K přepadení došlo v úterý večer v Brodské ulici. Muž vyzbrojený plynovou pistolí, který přišel do prodejny u benzinky, požadoval vydání peněz a dobíjecích kuponů pro mobilní telefony. Prodavačka se ale nemínila vzdát bez boje. „Obsluha právě vytírala, a tak násilníka udeřila násadou od koštěte. Lupič však poté namířil plynovou pistoli mimo tělo poškozené a vystřelil,“ popsala průběh střetu policejní mluvčí Monika Schindlová. Nakonec prodavačka ustoupila a požadované peníze lupiči vydala, ukradl tak 19 tisíc korun.

Podle mluvčí je možné, že tentýž muž přepadl dříve v Příbrami také trafiku v ulici Budovatelů. Také zde chtěl peníze, které tam právě nebyly. Uloupil však kupony na telefony a cigarety.

Po útočníkovi policie zatím bezvýsledně pátrá. Prosí proto o pomoc veřejnost, případní svědci se mohou ozvat na telefonním čísle 974 879 487 nebo na tísňové lince 158. Pachatel byl vysoký asi 190 centimetrů, měl na sobě černé oblečení, přes hlavu černou kuklu a na rukou tmavé rukavice. Mluvil česky bez přízvuku.