Náledí pokrylo silnice, od rána bouraly desítky aut

Plzeň - Ledovka a náledí dnes zaměstnaly řidiče. Na namrzlé vozovce bourala auta po celé republice. Zřejmě nejhorší situace byla ráno v Plzeňském kraji. Problémy tam měly zejména kamiony, na několika místech zablokovaly dopravu. Komplikace zledovatělá silnice způsobila i řidičům v okolí Prahy. U Dolních Břežan se například srazilo hned pět aut. V Ústeckém kraji silnice pro změnu pokryl sníh, od rána se tam stalo více než 20 nehod. Více informací o situaci na silnicích najdete zde.

Problémy měly v Plzeňském kraji hlavně kamiony. Napříč vozovkou se dostal nákladní vůz na silnici I/26 ve směru na Folmavu a zastavil tak dopravu. Kamiony klouzaly na stejné silnici i ve směru ze Stoda na Zbůch. K opatrnosti vyzývali silničáři i na dálnici D5 v úseku Rozvadov–Plzeň.

Počasí komplikovalo dopravu i v Ústeckém kraji. Několik silnic na Děčínsku nebylo kvůli sněhu sjízdných. Od 6:00 se v kraji stalo přes 20 dopravních nehod včetně několika hromadných, nejvíc na Děčínsku, Litoměřicku a Teplicku. Většina havárií se ale obešla bez zranění. Problémy byly i jižně a jihozápadně od Prahy, u Dolních Břežan se ráno srazilo pět aut. Policie řešila nehody i na Karlovarsku, problémy se sjízdností byly i na severu Čech nebo na Zlínsku. Meteorologové před ledovkou a náledím varují až do sobotního rána.