Nález dělostřeleckého granátu na hodinu uzavřel Národní třídu

Praha - Na staveništi ve Spálené ulici v Praze byl kolem poledne nalezen nevybuchlý dělostřelecký granát z 2. světové války. Okolí bylo asi hodinu uzavřeno. Na místě byla policie, hasiči a pyrotechnik. Evakuace nebyla nařízena.

Oznámení o nálezu munice dostala policie ve 12:00. Národní třída a Spálená byly podle policejního mluvčího Tomáše Hulana uzavřeny pro osobní i městskou hromadnou dopravu, dočasně byly odkloněny tramvajové linky 6, 9, 18 a 22. V nejbližším okolí nálezu byl prostor zcela uzavřen i pro pěší. Provoz metra zůstal po celou dobu zásahu zachován, soupravy ale už několik měsíců stanicí Národní třída kvůli výstavbě projíždějí. Po 13:00 byl provoz na místě plně obnoven.

Podle Hulana se jednalo o dělostřelecký granát, který měl průměr osm centimetrů a délku 60 centimetrů. „Pokud by došlo k výbuchu, tak dělníci, kteří pracovali na stavbě, byli ohroženi na životě, a přilehlé budovy – tam hrozilo poškození majetku,“ upozornil policejní pyrotechnik Michal Hribik. Pyrotechnici proto rychle granát odvezli z Prahy do skladu v Milovicích a později ho zlikvidují v trhací jámě u České Lípy.

V okolí stanice metra Národní třída ve Spálené ulici se staví obchodní a administrativní centrum Copa za více než tři miliardy korun. V místě archeologové už dříve našli gotické sklepy.

Staveniště na Národní třídě
Zdroj: ČT24
Autor: ČT24