V bývalé restauraci ve Šluknově se vařil pervitin

Šluknov (Děčínsko) - Varnu pervitinu odhalili dnes ráno policisté ve šluknovské části Císařský. Zadrželi tam dva muže, po jednom z nich bylo loni v srpnu vyhlášeno celostátní pátrání. Varna fungovala v objektu bývalé restaurace. Na místě činu byly za pomoci služebního psa nalezeny a zajištěny drogy společně se surovinami a pomůckami, které se využívají k jejich výrobě.

„Na celostátně hledaného dvaačtyřicetiletého muže bude kromě sdělení obvinění z trestného činu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy také podán návrh na vzetí do vazby. I sedmatřicetiletý majitel nemovitosti bude šetřen pro výše uvedený přečin. V jeho případě policie nebude podávat návrh na vzetí do vazby,“ uvedla děčínská policejní mluvčí Petra Trypesová. Oběma mužům hrozí až pět let vězení, pokud soud shledá jejich případ jako zvlášť závažný, mohou ztratit svobodu až na deset let.

Na tom, že jedním z největších problémů regionu jsou drogy, se shodli starostové Šluknovska minulý týden na setkání s hejtmanem Oldřichem Bubeníčkem a krajským vedením policie. Jen za uplynulé tři měsíce policie na Děčínsku odhalila čtyři pěstírny marihuany, poslední 4. února v Rumburku. Severočeští policisté se proto chtějí letos na drogovou kriminalitu více zaměřit.