V Plzni se dočkají rekonstrukce polikliniky

Plzeň - V Plzni začali s rekonstrukcí téměř devadesát let staré polikliniky na Denisově nábřeží. Nový majitel chce dnes už téměř historické vybavení nahradit nejmodernějšími přístroji, zároveň chystá i rozsáhlou přestavbu ordinací a čekáren. Po dokončení se má počet ošetřených pacientů až ztrojnásobit.

Do dvou let by měla být nejstarší poliklinika v Plzni moderní, prestižní a respektovaná. Dnes se zde používá až třicet let staré vybavení, ale to se teď změní. Jako první projde modernizací jediná zubní pohotovost v západních Čechách. Podle zubního lékaře Martina Lívance by měla mít nová zubní pohotovost všechny parametry moderního pracoviště 21. století. 

Další ordinací, která zoufale čeká na nové vybavení, je ORL. Tady se za posledních dvanáct let nezměnilo nic. „Já se nejvíce těším na flexibilní optiku, kterou využijeme například u dětí při vyšetřování mandlí v nosohltanu,“ říká lékařka Sylva Doráková. 

První změny čekají hlavně sociální zařízení, některé toalety jsou v tuhle chvíli v katastrofálním stavu. Stejně tak projdou rekonstrukcí staré čekárny. Komfort pacientů se konečně dostane na patřičnou úroveň. „Chceme zavést takovou organizaci péče, aby pacient co nejméně čekal. Jde především o objednávací systémy,“ slibuje ředitel společnosti Euroclinicum Zdeněk Kubr. 

Přibudou také nové ordinace. Teď jich má poliklinika čtyřicet. Počet se má ale navýšit minimálně o polovinu. „Určitě bychom naše zdravotnické zařízení na Denisově nábřeží rádi rozšířili. Uvažujeme například o vybudování oddělení gastroenterologického a kardiologického,“ vysvětluje další záměry ředitel polikliniky Tomáš Káčerek.

Ročně se v poliklinice ošetří přes čtyřicet tisíc pacientů. Vedení polikliniky chce ale po rekonstrukci jejich počet ztrojnásobit.