Sáňkař bloudil celou noc krkonošskými lesy

Špindlerův Mlýn (Trutnovsko) – Od půlnoci až do brzkého rána pátrala horská služba a policie po mladém muži, který se ztratil při sáňkování v Krkonoších. Celonoční bloudění v horách dezorientovaný mladík přežil, záchranáři ho nakonec našli poblíž boudy u Bílého Labe.

Mladý muž z Kroměříže zmizel svým společníkům z dohledu v krkonošském lese kolem půlnoci, když se skupina vydala na sáňkách od Davidových bud do Špindlerova Mlýna. Jeho přátelé potom zavolali policii. Po ztraceném mladíkovi potom začalo pátrat dvanáct členů horské služby a několik policistů. Muži se sice podařilo dovolat, ale nevěděl, kde je, a bloudil v lese v hlubokém sněhu.

V noci záchranáři prohledávali těžko přístupný terén v okolí Davidových bud a na svahu ke Špindlerovu Mlýnu, kde však pohřešovaného už nenalezli. Pátrání potom trvalo skoro pět hodin. „Krátce po páté hodině ranní členové horské služby oznámili místním policistům, že muže vypátrali nedaleko rekreačního objektu Bílé Labe,“ uvedl policejní mluvčí Udo Ertner.

Policie upozorňuje, že incident se šťastným koncem mohl snadno skončit tragicky. „Pokud by u pohřešovaného došlo k razantnímu úbytku fyzických sil, nemusela pátrací akce skončit tak, jak skončila,“ upozornil mluvčí Ertner. Kromě bloudění bylo podle něj nebezpečné i samotné noční cestování na sáňkách. „Na hřebenech a v těžko přístupných terénech může při jízdě na saních, zejména v nočních hodinách, dojít k velmi těžkým úrazům,“ uvedl.

Úmrtí při podobné činnosti mají Krkonoše ještě v živé paměti. Koncem loňského roku zahynul ve Špindlerově Mlýně fotbalista Václav Drobný, když v noci sjížděl na bobech po sjezdovce z Medvědína, dostal se mimo trať a narazil do stromu.