Pražský dopravní podnik opět připravuje opravu trati v Průběžné

Praha – O rekonstrukci trati v Průběžné ulici se letos znovu pokusí pražský dopravní podnik. Plánoval ji již loni, když se ale odvolal jeden z účastníků tendru, nedošlo na ni. Letos podnik vypsal výběrové řízení znovu, počítá s cenou 170 milionů korun.

Mezi Průběžnou a Hostivaří nejezdily tramvaje už loni, ale plánovaná velká rekonstrukce tramvajové trati se nekonala – dopravní podnik pouze vlastními silami opravil nejvíce poškozená místa. Na rozsáhlejší práce už potřeboval stavební firmu, jenomže se mu nepodařilo výběrové řízení. Jeden z neúspěšných uchazečů se odvolal a městská společnost nezískala včas pravomocné stavební povolení.

Bude-li letos dopravní podnik při pořádání tendru úspěšnější, nadějí se obyvatelé Hostivaře další výluky tramvajové dopravy. Stejně jako ta loňská by měla proběhnout v létě.

Kromě této opravy plánuje pražský dopravní podnik letos rekonstrukci tramvajových kolejí například na Újezdu, v Karmelitské a Letenské ulici a v okolí Prašného mostu. Chystá se rovněž několik výluk metra.