Muž hasil svoji dílnu, popálil se a přišel o ni

Okřešice (Třebíčsko) – Popáleniny utrpěl šestatřicetiletý muž, který se pokoušel uhasit svoji dílnu v Okřešicích na Třebíčsku. Požár dílnu vážně poškodil, plameny se navíc rozšířily i na sousední stodolu, než je zastavili hasiči. Odhadovaná výše škody činí tři čtvrtě milionu.

Požár v dílně v Okřešicích vypukl přímo před zraky majitele. Ten se zprvu pokusil uhasit oheň sám. „Když zpozoroval plameny, pustil se sám do hašení. Záhy však zjistil, že proti plamenům nemá šanci. Na místo proto přivolal hasiče,“ popsala mluvčí hasičů Petra Musilová. Na místo se vydalo pět jednotek, když přijela první z nich, byla v plamenech už nejenom dílna, ale také přilehlá stodola. Lokalizace požáru trvala hasičům asi dvacet minut, úplně ho dohasili zhruba po třech hodinách.

Při požáru utrpěl zranění majitel, který se popálil při pokusu uhasit ho. Hmotnou škodu potom hasiči odhadli na 750 tisíc kroun. „Příčina vzniku požáru se nadále vyšetřuje, nejpravděpodobněji však za požárem stojí nedbalost a neopatrnost majitele při zatápění v kamnech,“ uvedla mluvčí hasičského sboru.