Na sněžnicích na Cikánskou slať

Modrava - Na šumavské Modravě byla poprvé v zimě otevřena stezka na Cikánskou slať pro pěší turisty. Dosud mohli turisté chodit jen ve stopě pro běžkaře. Tříkilometrová trasa z Modravy na Cikánskou slať ale vyžaduje sněžnice. Kvůli tomu obec otevřela půjčovnu ve svém informačním centru.

„V informačním centru je 15 párů sněžnic, uvidíme podle zájmu, jak to bude pokračovat. Kdyby byl přetlak, koupíme promptně nové,“ uvedl starosta Modravy Antonín Schubert. Stezka byla dosud otevřená pouze v letní sezoně. Modrava ale nyní uspěla se žádostí u Správy Národního parku o celoroční zpřístupnění.

Nově otevřená trasa je zároveň zkratkou na Březník. Sem dosud vedla jen trasa pro běžkaře. Právě ta byla jedním z důvodů otevření nové stezky. Na Březník se totiž pěší turisté jinak nedostali a chůzí v bílé stopě trasu pro běžkaře ničili. Navíc jsou sněžnice na Šumavě stále víc oblíbené.

Výlety na sněžnicích připravila pro letošní sezonu i Správa Národního parku. „Zájem ze strany veřejnosti je opravdu veliký a zbývají poslední volná místa pro ty, kteří chtějí vyrazit na sněžnicích do Národního parku Šumava,“ informoval mluvčí Správy Pavel Pechoušek. Nově otevřená trasa na Cikánskou slať má poměrně prudké stoupání a z Modravy až na Březník má zhruba sedm kilometrů.