Při nehodě čtyř aut ve Vnorovech zahynul jeden z řidičů

Vnorovy (Hodonínsko) - Ve Vnorovech na Hodonínsku došlo včera večer k hromadné nehodě čtyř aut. Jednasedmdesátiletý řidič, pravděpodobný viník nehody, vjel do protisměru a zastavil se až o rodinný dům. Následkům zranění podlehl. Zraněni byli další čtyři lidé. Přesná příčina neštěstí není zatím známa.

Nehoda se stala krátce před 18:00. Jednasedmdesátiletý řidič vozu Audi vjel z neznámých příčin vysokou rychlostí v pravotočivé zatáčce do protisměru. Následovala srážka s protijedoucími vozidly Opel Astra a Škoda Octavia. Při nárazu upadly opelu dveře, které narazily do projíždějícího Renaultu Mégane. Seniorovo auto se zastavilo až o nedaleký rodinný dům, který značně poškodilo. Důchodce byl s těžkými zraněními převezen do nemocnice, kde zemřel.

Na místě zasahovalo pět zdravotnických záchranných týmů. Ošetřili tři mladé lidi - dva muže a ženu, kteří měli poraněné nohy i ruce. S pohmožděninami je převezli do nemocnic v Hodoníně a Kyjově. Další žena utrpěla povrchová zranění. V domě, který má asi narušenou statiku, nebyl zraněn nikdo.   

Vyšetřování ukázalo, že jednasedmdesátiletý řidič způsobil ještě před vjezdem do Vnorov jinou nehodu. Zřejmě kvůli rychlé jízdě zavadil pravou částí svého vozidla o zadní část před ním jedoucí dodávky. Nezastavil a velkou rychlostí pokračoval do obce, kde pak vznikla hromadná nehoda. Příčinu obou nehod by mohla pomoci objasnit nařízená soudní pitva řidiče. Škoda zatím nebyla vyčíslena.