Zastupitel si dál stěžuje na cenu opravené trutnovské silnice

Trutnov – Některým občanům Trutnova stále leží v žaludku někdejší zakázka na opravu zhruba čtyřsetmetrového úseku silnice. Tehdy radnice zaplatila bezmála 19 milionů korun. Když se bývalý protikorupční detektiv a nynější zastupitel Zdeněk Ondráček cenu dozvěděl, podal ještě před rokem trestní oznámení. Policie s vyšetřováním zatím nezačala.

„Jedná se o místní účelovou komunikaci, která je cirka 3 metry široká. To znamená pro jedno osobní vozidlo. Pořizovací cena 19 milionů korun,“ shrnuje trutnovský zastupitel Ondráček. Pracoval roky jako elitní detektiv protikorupčního útvaru a když se dověděl, kolik stála silnice před jeho domem, chtěl, aby zakázku prověřila policie.

Starosta Adamec ale připomínky odmítl akceptovat a Ondráčka obvinil ze střetu zájmů. Prý po cestě sám jezdí také, a proto nesmí kritizovat. „Hledám důvod, proč se k tomu staví takhle a rozhodně si nemyslím, že je to o tom, jestli ta cesta stála 18 milionů, nebo 5,“ říká Adamec.

Když nepochodil u policistů, obrátil se Ondráček na státní zastupitelství, aby požádal o dozor nad případem. Nakonec policisté připustili, že by o případu mohli rozhodnout do měsíce. Poté se teprve ukáže, jestli padnou i konkrétní obvinění.