Prostituce ve Vejprnicích – zakázána

Vejprnice (Plzeňsko) – Zákaz prostituce odhlasovali zastupitelé Vejprnic na Plzeňsku. Výpadovku k domažlické silnici lemují prostitutky, podle radnice ale nejsou tím, co by si lidé se jménem Vejprnice měli spojovat. Lidem, kteří novou vyhlášku poruší, hrozí až třicetitisícová pokuta. Zkušenosti z okolí ovšem naznačují, že nebude snadné prostituci skutečně dokázat.

Spíše než vyhlížení zákazníků čekají teď „vejprnické“ prostitutky útěky a skrývání se před policií, která bude na dodržování vyhlášky zakazující prostituci dohlížet. Ženy nabízející sex za úplatu budou moci policisté legitimovat a případně i pokutovat. „Neznamená to, že tam žádná prostitutka nebude stát, ale můžeme jim to ve spolupráci s policií komplikovat,“ očekává vejprnický starosta Pavel Karpíšek.

Zda se očekávání zastupitelů skutečně naplní, je ale otázka – zkušenosti z Plzně, kde magistrát prostituci také zakázal, totiž ukázaly, že je velmi těžké prostituci prokázat. „Když tam přijede hlídka, ona jim sdělí, že čeká na trolejbus,“ popsal situaci vejprnický radní pro bezpečnost Robert Houdek.

Není tak vyloučeno, že cestu od Vejprnic k domažlické státní silnici budou i nadále „zdobit“ použité kondomy, injekční stříkačky nebo poházený toaletní papír – a nově k nim přibude mnoho cestujících z trolejbusů.