Pražané musí strpět uzavírku části metra B ještě jednu noc

Praha - Část pražského metra na trase B má za sebou první noční uzavírku. Od včerejších 22:00 do dnešních 8:00 nejezdily kvůli filmovému natáčení vlaky mezi stanicemi Florenc a Smíchovské nádraží. Stejná situace se bude opakovat ještě v noci na zítřek. Pro cestující je v tomto úseku zřízena náhradní povrchová doprava. Hlavní město si od natáčení hollywoodského thrilleru Child 44 slibuje především propagaci Prahy v zahraničí.

Pražská scéna z filmu amerického režiséra Ridleyho Scotta je situovaná do stalinistické Moskvy; stanice metra Anděl účelům filmařů poslouží zřejmě nejlépe ze všech stanic metropolitní podzemky; rudým a bílým mramorem přímo totiž odkazuje k přízvisku Moskvy „bělokamenná a rudá“. Pro potřeby natáčení filmaři do někdejší stanice Moskevská doplnili i sochy kolchozníků, zmizet naopak musely moderní cedule.

Natáčení snímku Child 44 svědčí o opětovně rostoucím zájmu zahraničních štábů o tuzemské lokality. Podle Státního fondu české kinematografie by filmaři měli během čtyřměsíčního natáčení za české služby utratit kolem půl miliardy korun.

Pozitivně natáčení vnímá i primátor Prahy Tomáš Hudeček. „Je to film, který Praze něco přinese, přijede velký štáb, má to i reklamní aspekt a v případě, že se věci omezí na tak krátké období, tak spousta obyvatel nebude zasažena,“ řekl v Událostech, komentářích.

Video Události o natáčení v pražském metru
video

Události o natáčení v pražském metru