Železnice se řídí pozměněným jízdním řádem, hlavně na Pardubicku

Pardubice – Podle upraveného jízdního řádu se nově řídí vlaky. Letošní grafikon se změnil již potřetí, Správa železniční dopravní cesty, která ho sestavuje, přitom původně počítala pouze s jednou úpravou. Zářijová mimořádná změna postihla hlavně dopravu na hlavních tratích Pardubického kraje.

Největší změnou je rozšíření zastavování osobních vlaků na několika zastávkách ve východních Čechách a na česko-moravském pomezí, vesměs jde o místa, kterými začala část spojů projíždět v rámci předloňské optimalizace veřejné dopravy v Pardubickém kraji. „V regionální dopravě se rozšiřuje zastavování 45 osobních a spěšných vlaků ve východní části Pardubického kraje na tratích 010 (Dlouhá Třebová), 020 (Plchůvky), 021 (Sopotnice), 260 (Semanín, Opatov a Svitavy-Lačnov) a 261 (Květná),“ upřesnil mluvčí SŽDC Pavel Tesař.

Změna jízdního řádu také dodatečně upravuje novinky, kterými se ve skutečnosti vlaky již nějakou dobu řídí – například zajíždění některých osobních vlaků z Plzně na zastávku Domažlice-město nebo odklad zahájení provozu druhé pražské městské linky. Ta by měla jezdit z Masarykova nádraží do Čakovic, původní termín jejího spuštění 1. srpna však organizátor pražské dopravy posunul na 1. říjen.