Senátor Dryml se neudržel, jednání SPOZ skončilo šarvátkou

Hradec Králové - Krajská konference Strany práv občanů ZEMANOVCI v Královéhradeckém kraji dnes skončila potyčkou a málem i fackami. Senátor Vladimír Dryml (SPOZ) při vzrušené debatě chytil nově zvoleného krajského předsedu Miroslava Matějku za kravatu. Následně se senátor nechal slyšet, že by Matějka „zasloužil pár facek, aby se konečně probral“, a obvinil ho také z tzv. velrybářství při náboru černých duší do SPOZ. Dryml navíc vyjádřil výhrady i ke způsobu určení zpěváka Daniela Hůlky za lídra hradecké kandidátky SPOZ.

Matějka se k potyčce blíže nevyjádřil. „Na 'vybrané' způsoby chování pana Drymla nebudu reagovat ani je komentovat. Nechci poškozovat SPOZ,“ řekl Matějka působící současně jako zastupitel v Jičíně. Ve funkci krajského předsedy SPOZ dnes navíc nahradil Jaromíra Marečka, který v červenci na funkci rezignoval. Drymlova nařčení však Matějka razantně odmítl.

Miroslav Matějka, nově zvolený krajský předseda SPOZ:

„Od června 2012 v kraji vzniklo řádně podle stanov devět nových organizací, které centrála zaregistrovala. Nyní je v kraji 14 organizací s 220 členy, dřívějších pět organizací mělo asi 70 členů. (…) Pokud má pan Dryml pochybnosti, může o prošetření požádat revizní a kontrolní komisi. SPOZ v hradeckém kraji dnes není pan Dryml, ale 14 fungujících organizací s kvalitními lidmi.“


Dryml přiznal, že takové projevy výměny názorů nejsou příliš vhodné, ale už to prý „nešlo vydržet“. „Pan Matějka rozdělil SPOZ v kraji na dva tábory a způsobil naprostý rozklad,“ uvedl senátor. Matějka prý stranou v kraji manipuluje. „Odešel z ČSSD do naší strany, kde potom 'velrybářskou metodou' založil účelově několik malých organizací s černými dušemi a nechal se zvolit krajským předsedou,“ uvedl Dryml, který byl dříve také členem ČSSD.

Dryml se ohrazuje i vůči Hůlkovi

Dryml v prohlášení vyjádřil výhrady i ke způsobu určení zpěváka Daniela Hůlky za lídra kandidátky SPOZ pro předčasné volby v hradeckém kraji. „Dnešní krajská konference se vůbec nezmiňuje o tom, jak se dostal Daniel Hůlka do čela kandidátky. Nebylo hlasováno ani o ostatních místech, která již byla obsazena bez našeho vědomí,“ uvedl Dryml.

Podle Matějky dnes konference vzala na vědomí kandidátku schválenou předsednictvem strany. Za Hůlkou kandiduje bývalý ředitel hasičů Miroslav Štěpán, který se nedávno stal náměstkem ministra vnitra v demisi Martina Peciny. Na třetím místě je výkonný ředitel Sdružení provozovatelů centrálních loterijních systémů Petr Vrzáň.

  • Miloš Zeman se zpěvákem Danielem Hůlkou
    Miloš Zeman se zpěvákem Danielem Hůlkou autor: Doležal Michal, zdroj: ČTK
  • Senátor Vladimír Dryml
    Senátor Vladimír Dryml autor: ČT24, zdroj: ČT24

Hradecká SPOZ s Drymlem do senátních voleb nepočítá

Dryml získal senátorský mandát v roce 2008 v obvodu Hradec Králové ještě jako člen ČSSD. Hradecká SPOZ však nedávno uvedla, že s Drymlem jako senátorským kandidátem ve volbách v příštím roce nepočítá. Do senátních voleb v Hradci Králové hodlají Zemanovci vyslat ředitele hradecké fakultní nemocnice Romana Prymulu (nestraník). „Profesor Prymula je silná osobnost. Vedle kandidatury do Senátu na Hradecku s ním počítáme i jako s lídrem kandidátky pro komunální volby v Hradci Králové v roce 2014,“ uvedl místopředseda krajských Zemanovců Zdeněk Podal.