Pro rozšířenou dopravní výchovu mají Klatovy nové dopravní hřiště

Klatovy – Dopravní výchova, která se letos ve školách výrazně rozšířila, bude teď v Klatovech začínat s předstihem – již v mateřské škole. Jedna z klatovských školek totiž otevřela nové dopravní hřiště za milion korun, využívat ho bude především 870 místních předškoláků.

Klatovské dopravní hřiště na ploše 25 krát 15 metrů je určené pro děti z mateřských škol, mohou ho ale navštívit i žáci základních škol. Peníze na jeho stavbu daly kraj a klatovská radnice, v Plzeňském kraji je první otevřené po mnoha letech. „Určitě zlepší bezpečnost dětí, kteří se naučí už od nízkého věku vyhodnotit, kdy mají počkat, zastavit a rozhodovat se,“ je přesvědčena Jiřina Krůsová, ředitelka MŠ Národních mučedníků, u které hřiště je.

Děti-motoristé se po hřišti budou pohybovat na kolech, koloběžkách a odstrkovadlech, případně budou hrát chodce a například chodit s kočárky po přechodech. Dopravní značky jsou nižší než na skutečných silnicích, aby je děti dobře viděly.

/*json*/{"map":{"lat":49.391671,"lng":13.300074,"zoom":14,"mapTypeId":"roadmap"},"markers":[{"lat":49.391671,"lng":13.300074,"type":"1","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/