Z Chodova zmizela realitní kancelář i s penězi

Chodov (Sokolovsko) – Podivné hospodaření chodovské realitní kanceláře prověřují sokolovští kriminalisté. Zmizely v ní statisíce korun, které měla dostat pětice rodin, jež prostřednictvím kanceláře prodala své byty. Na peníze teď čekají marně, makléři s nimi nekomunikují. Rodinám přitom hrozí exekuce, protože za prodej bytů realitní kancelář nezaplatila daň.

Na začátku září jako by se po realitní kanceláři, která prodala byty a nepředala jejich původním vlastníkům peníze, slehla zem. Nejprve se v její výloze objevila informace o dovolené, teď už jsou prostory, kde sídlila, k pronájmu. „Zmizela účetní, zavřela se kancelář a nebylo nic,“ poznamenal Václav Volf, kterému kancelář prodala byt za 740 tisíc. Makléři nejsou k sehnání na telefonu ani v místě trvalého bydliště.

Na policii se první nespokojení zákazníci chodovské firmy obrátili již začátkem prázdnin. Kriminalisté teď zmizení peněz i firmy samotné vyšetřují. „Případ prověřujeme pro podezření ze zpronevěry,“ uvedla policejní mluvčí Kateřina Böhmová. Zatím se policii přihlásilo sedm lidí, kteří nedostali peníze. Škoda již přesáhla dva miliony korun.