Ve Velkém Meziříčí je rozkopaná silnice, není to dobrá objížďka dálnice D1

Velké Meziříčí (Jihlavsko) – Stavba vodovodu a kanalizace ve Velkém Meziříčí může být skrytou hrozbou pro dopravu na Vysočině. Výrazně omezen je kvůli ní provoz na silnici II/602, která vede souběžně s dálnicí D1. Při jakémkoli problému na dálnici proto hrozí, že se provoz přelije do města – a kvůli omezení zkolabuje.

Práce na kanalizaci a vodovodu začala v Meziříčské ulici Karlov, tj. staré brněnské silnici II/602. Uzavřen je jeden jízdní pruh, kyvadlově se proto jezdí tím zbylým, provoz řídí semafory. Kvůli omezení provozu na hlavní silnici hrozí, že se celé Velké Meziříčí ucpe. I když kolem vede dálnice, stará silnice je frekventovaná, využívají ji například řidiči, kterým se nechce platit mýtné. Již kvůli nim hrozí městu dopravní komplikace, kolaps může nastat v případě, že se něco stane na dálnici a další řidiči se ji pokusí objet městem.

Policie je dokonce připravena řidičům ve sjízdění z dálnice D1 bránit – nákladním tak jako dosud, nově i osobním. „Nebudeme ani osobní auta z dálnice pouštět  , budeme se pro ně snažit připravit jiné objízdné trasy,“ řekla policejní mluvčí Dana Čírtková.

Práce na silnici II/602, resp. ulici Karlov, ve Velkém Meziříčí jsou naplánovány do 16. listopadu. Meziříčská radnice povolila postupné práce vždy v 50metrovém úseku, dělníci se tak postupně budou posouvat.

Částečná uzavírka silnice ve Velkém Meziříčí je pro řidiče ochutnávkou pro příští rok. Tehdy by chtěl Kraj Vysočina začít vytíženou komunikaci rekonstruovat.