Opilý řidič zabil dva cyklisty, neměli přilbu

Domažlice – Dva cyklisté včera večer zahynuli po srážce s osobním automobilem. Řidič, který jel v bílé octavii, podle policie před jízdou pil alkohol. Cyklista byl mrtvý na místě, cyklistka zemřela při transportu vrtulníkem do plzeňské nemocnice. Policie upozorňuje, že smrtelných nehod cyklistů letos přibylo.

Na hlavním tahu z Domažlic do Kdyně dochází k vážným nehodám poměrně často. Naposledy před třemi roky na stejném místě, kde včera zemřela dvojice cyklistů, zahynuly dvě ženy. Náraz automobilu do obou cyklistů byl ale tentokrát neobvykle silný. Šetření zároveň prokázala, že ani 71letý muž ani jeho 41letá dcera neměli ochrannou přilbu.

Nejen přilba, ale i rukavice mohou uchránit před nepříjemnými zraněními

Podle BESIPu nemá přilbu devět z deseti usmrcených cyklistů. „Lidi nepoužívají bezpečnostní pomůcky, jako jsou přilby nebo rukavice, kdy si řeknete, na co rukavice, ale při pádu nemáte ruku plnou štěrku, přilba to samé, může vám zachránit život,“ vysvětluje vedoucí prodejny Cyklo point Daniel Balek.

Letos už na českých silnicích zemřelo 16 cyklistů - to je víc než za stejnou dobu loni. Podle dlouhodobých statistik smrtelných nehod cyklistů ubývá, ale jen za polovinu můžou řidiči. Polovinu zaviní lidi na kolech sami. V provozu totiž patří k těm nejzranitelnějším.