V České Třebové se srazily nákladní vlaky, škoda přes čtyři miliony

Česká Třebová (Orlickoústecko) - V České Třebové se ráno srazily dva nákladní vlaky. Strojvedoucí projel návěstidlo, i když právě zakazovalo jízdu, a s dalším vlakem se srazil na vedlejší koleji. Nyní je na pozorování v nemocnici. Škoda byla vyčíslena téměř na čtyři miliony korun.

Video Bez komentáře: V České Třebové se srazily náladní vlaky
video

Bez komentáře: V České Třebové se srazily náladní vlaky

Nehoda se stala krátce po čtvrté ráno. Na osobní dopravu nemá žádný vliv, dodal mluvčí Českých drah Petr Šťáhlavský. „Nákladní vlak projel odjezdové návěstidlo zakazující jízdu a najel zezadu do dalšího nákladního vlaku,“ uvedl mluvčí drážní inspekce Martin Drápal. Následkem srážky vykolejila lokomotiva zadního vlaku a čtyři vozy vlaku předního. Podle prvotních informací začala jedna lokomotiva hořet, což se nakonec nepotvrdilo. 

„Provedené dechové zkoušky u obou strojvedoucích byly s výsledkem negativním,“ doplnila policejní mluvčí Lenka Vilímková. Proč vlak jel i přes příkaz „stůj“ a jakou rychlostí, ukáže až další vyšetřování a také výslechy. V jedoucí lokomotivě byli tři lidé, jeden z nich se zranil a skončil v nemocnici na pozorování, stejně jako strojvedoucí stojícího vlaku.

Hasiči na místě zasahovali s nejvyšší opatrností. Hrozilo totiž, že by se mohly vykolejené vozy ještě pohnout nebo sjet z náspu. Lokomotivu a vagony musel nakonec vyprostit speciální pásový vůz. Pracovníci Správy železniční dopravní cesty budou muset opravit kolejiště i trakční vedení. Trať by měla být opět průjezdná zítra odpoledne. Škoda na vlacích je 3,7 milionu korun a 250 000 korun budou patrně stát opravy dráhy.

Sražené vlaky v České Třebové
Zdroj: Drážní inspekce