Místo vinic skleníky s chilli. Jižní Morava láká milovníky pálivých papriček

Brno - Alena Doležalová a Hana Polanská začínaly s několika truhlíky chilli papriček za okny. Exotické rostliny je zaujaly především jejich barvami a tvary, a tak si je pořizovaly místo pokojových květin. Míst, kde koupit kvalitní sazeničky ale bylo málo, a tak se to rozhodly změnit. Dnes jsou z příležitostných pěstitelek podnikatelky.

Rostliny typické spíš pro Mexiko nebo Peru teď rostou - skryty před zrakem kolemjdoucích ve skleníku - i na Břeclavsku. Jde o jedinou pěstírnu pekelně pálivých papriček v České republice. „Necítím se jako velká podnikatelka, zvlášť když jsem celý den s motykou ve skleníku. Ale docela se nám daří,“ přiznala pěstitelka chilli Alena Doležalová.

Na celém světě roste více než tři tisíce odrůd. Chilli na moravském poli zastupuje 19 druhů papriček. Odhadovat pálivost podle jejich barvy se může zákazníkovi paradoxně vymstít. Třeba sytě černé lusky patří k vůbec nejslabším odrůdám. Ty nejostřejší pak jejich pěstitelky sklízí kvůli jejich agresivitě v rukavicích a roušce.

Která je nejpálivější chilli paprička?

Nejpálivější papričky Carolina ReaperPodle Guinessovy knihy rekordů je od roku 2012 nejpálivější chilli papričkou Carolina Reaper s ratingem Scoville na 1 569 300 SHU (Scoville heat units). Pro srovnání - běžné odrůdy u nás dosahují 2 až 30 tisíc SHU.


Chilli z Břeclavska už si našlo svoje zákazníky. „Překvapily mě chuť a účinky chilli, to, jak dokáže povzbudit. Člověk zjistí, že to není jen o pálivosti,“ vysvětloval šéfkuchař Roman Drábek, který pálivé papričky odebírá do restaurace v centru Brna.

Čechů, kteří podlehli kouzlu chilli, přibývá. Miloš Kotas kvůli němu na jižní Moravu přijel z Lanškrouna. „Běžně si dám na krajíček chleba na plátky nakrájené chilli a hned mám odpolední svačinu, když se vrátím ze zahrady,“ popsal senior. Svoji lásku k pálivé pochoutce dokazují desítky lidí i v každoroční soutěži o největšího Chilližrouta.

Břeclavské pěstitelky si ji ale dopřávají spíš zřídka. „Poté, co tady mezi keříky strávíme deset až dvanáct hodin, tak na ně nemáme ani pomyšlení,“ uzavřela Hana Polanská.

Kryštof KolumbusChilli papričky vděčí za svoji celosvětovou popularitu Kryštofu Kolumbovi. Právě on zeleninu s peprnou chutí pojmenoval paprika a nechal ji dovézt do Evropy – především jako botanickou kuriozitu. Nedostupnost pepře nakonec dovedla španělské a portugalské mnichy ke kulinářským experimentům s pálivými paprikami. Souběžně nechávají Španělé chilli dovážet i ze svých jihoamerických kolonií.

(zdroj: www.seminka-chilli.cz)